Telepraca

Z pewnością wszelkie zawody pozwalają na realizowanie się zawodowe z zacisza domowego, zatem prowadzenie tzw. biura w domu. Wszyscy pracujący fizycznie w fabryce bądź też w kopalni właściwie nie posiadają możliwości zabierania pracy do domeczku lub całkowitego jej wykonywania na odległość.

Telepracę wykonują z zasady osoby, jakie pracują umysłowo. Wśród zawodów, jakie są w stanie przyzwolić sobie wykonywać pracę na odległość są na przykład księgowi, administratorzy sieci, programatorzy, webmasterzy, graficy komputerowi, marketingowcy, dziennikarze, tłumacze czy copywriterzy. Chodzi o ludzi, którzy wykorzystują do swojej pracy PC, telefon a także inne urządzenia telekomunikacyjne.

Aktualnie PC zastępuje w sumie wszelkie kolejne urządzenia, jakie pozwalają na komunikację. Dzięki komputerowi mamy możliwość bowiem nie wyłącznie przesyłać dane, niemniej jednak też komunikować się z pomocą mailów, telefonii w sieci www , a oprócz tego prowadzić wideokonferencje. Bez przesady należy uznać, iż by móc świadczyć pracę zdalną z pomieszczenia, wystarczy nam komputer podłączony do Internetu.