Multimedia

Multimedia wgryzły się w nasze życie i raczej nie zmienimy tego

Nie da się ukryć, że żyjemy w świecie nowoczesnych urządzeń i technologii. Za sprawą tego faktu praktycznie wszędzie otaczani jesteśmy przez multimedia. Zjawisko to tak wgryzło się w obecną rzeczywistość, że z pewnością nikt nie byłby w stanie pozbyć się go. Jak bowiem można by w racjonalny sposób wytłumaczyć ludziom, że telewizja, czy internet to zło.

Zjawisko multimedialności, to w skrócie mówiąc połączenie kilku środków przekazu. Jeżeli złożymy ze sobą wizję, dźwięk i dodamy do tego interaktywność, z pewnością otrzymamy modelowy wręcz przykład multimedia. Co więcej, są na tym świecie przekaźniki, które idealnie nadają się do wykorzystywania tych wielorodnych plików. Jednym z najstarszych jest oczywiście telewizja. Zaraz za nią na ogół wymienia się komputer oraz oczywiście internet.

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że telewizja jest modelowym wręcz przykładem multimedialności. Dzieje się tak głównie ze względu na fakt, że łączy w sobie ogromną ilość form przekazu. Wśród nich odnaleźć można tekst, dźwięk, grafikę, animację, czy wideo. Jeżeli dorzucimy do tego interaktywność, otrzymamy niezwykle ciekawy sposób serwowania informacji i rozrywki.

Drugim w kolejności przykładem multimedialności jest internet. W jego przypadku mamy podobną sytuację co z telewizją. Mianowicie w przekazie internetowym wykorzystuje się ogromną wielość form. Internet góruje jednak nad telewizją. Dzieje się tak dlatego, że przeżywa obecnie swój największy rozkwit. Za kilka lat będzie zatem w stanie zaproponować o wiele więcej. Żeby potwierdzić tezę wystarczy powołać się chociażby rozwijający się rynek gier internetowych. W ich trakcie nie tylko eliminuje się przeciwników, ale także prowadzi rozmowy z nimi.

Z multimediami możemy mieć także do czynienia w przypadku korzystania z telefonu komórkowego. Ten może bowiem wysyłać chociażby wiadomości MMS. Są one niczym innym, niż połączeniem tekstu, grafiki oraz dźwięku. Co więcej, za pomocą stacji dokującej lub pamięci flash możemy zgrać do komórki teledyski, czy chociażby filmiki.